Rozlany wosk może skutecznie zniszczyć rozluźniający klimat oraz romantyczny nastrój ponieważ przez wielu plamy z wosku uważane są za bardzo uciążliwe i trudne do usunięcia. O ile zeskrobanie zaschniętej parafiny zwykle jest dość łatwe, o tyle usunięcie pozostałej tłustej plamy może okazać się trudniejsze.

Znając jednak kilka sprawdzonych metod w łatwy sposób można się ich pozbyć.Jeśli gabaryty ubrudzonej rzeczy na to pozwolą, to warto włożyć ją na jakiś czas do zamrażarki. Jeżeli nie ma takiej możliwości wystarczy położyć na plamę kilka kostek lodu. Kiedy wosk stwardnieje łatwiej będzie się go pozbyć poprzez wykruszenie go. Innym sposobem jest jego ponowne rozgrzanie. Na plamę wystarczy położyć pergamin, dobrze nagrzać żelazko i umieścić je na zabrudzonym miejscu. Gorący wosk szybko powinien całkowicie zejść z materiału i zatrzymać się na pergaminie. Dla uzyskania satysfakcjonującego efektu możliwe, że czynność będzie trzeba powtórzyć parokrotnie.

Co jednak jeśli nadal pozostanie tłusta plama? Jeżeli tkanina może być prana w 60 stopniach pozostałość bez trudu zejdzie w pralce. Można tez spróbować doprać ją przy pomocy szarego mydła natomiast plamy po świecy na jedwabiu lub wełnie można usunąć spirytusem.

  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password