Do wyrobu świec można używać różnego rodzaju półproduktów, jednakże najpopularniejsze są w dalszym ciągu klasyczne świece wykonane z parafiny. Wśród świec parafinowych wyróżnić możemy np. świece maczane.

To ten typ świecy, który kojarzy się nam nieodmiennie z brakiem prądu. Świece te są obecne w wielu polskich domach. Produkuje się je za pomocą wielokrotnego zamaczania w parafinie bawełnianego sznurka, który docelowo służyć będzie jako knot. Wśród świec parafinowych wyróżniamy także świece zalewane. Tutaj produkcja jest nieco inna, ponieważ polega na wlewaniu ciekłej parafiny do naczynia, które może być wykonane zarówno ze szkła, gliny bądź też innego materiału. Klienci cenią sobie ten typ świecy z racji tego, iż są one nie tylko efektowne, ale także wygodne.

Nie wymagają bowiem żadnych podstawek ani dodatkowych akcesoriów, Można kupić i od razu używać ciesząc się blaskiem. Naczynie, w którym zalano świecę po jej wypaleniu, można z powodzeniem użyć do innych celów. Są także świece parafinowe z formy, kiedy to wypełnia się formę ciekłą parafiną. To świece najprostsze w produkcji.

  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password