Świece nieodłącznie kojarzą się nam z odpoczynkiem, domem i prawdziwie rodzinną atmosferą. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele rodzajów świec możemy znaleźć w naszych sklepach oraz internecie.

Dziś skupimy się na tych, które wykonane zostały z parafiny. Najpopularniejsze świece parafinowe to świece maczane, które powstają podczas wielokrotnego namaczania bawełnianego sznurka (który później służy jako knot) w roztworze parafiny. Ten typ świecy jest używany od bardzo dawna. Każdy z nas w dzieciństwie spotkał się z nimi, kiedy w domu nie było prądu. Były wtedy nieocenioną pomocą. Można także kupić świece parafinowe tworzone techniką zalewania. W tym przypadku całkowicie roztopioną parafinę wlewamy do naczynia wykonanego z gliny, szkła lub innego tworzywa, które się do tej operacji nadaje.

Ten typ świecy ma swoją zaletę, że po jej wykorzystaniu zostaje nam ciekawe naczynie, które możemy wyczyścić i powtórnie wykorzystać do różnorodnych celów. Są jeszcze świece z formy i jest to ostatni typ świec parafinowych. Tego typu produkcja jest prosta, ponieważ polega na wylewaniu parafiny do formy.

  • Register

New Account Register

Already have an account?
Log in instead Or Reset password