Możesz zakupić świece poprzez złożenie zamówienia na nasz adres mail: biuro@procandle.pl

Kontakt z nami

Przedsiębiorstwo Produkcyjne
Pro-Candle Sp. z o.o.


63-700 Krotoszyn
ul. Zamkowy Folwark 17

tel. +48 508 036 716,
biuro@procandle.pl

Czy zdarza Ci się zaobserwować, że Twoja świeca dymi w trakcie palenia? Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego ma to miejsce, koniecznie przeczytaj ten wpis.
Dymienie świecy jest problemem, który często można zaobserwować. W znacznej większości nie wpływa na to fakt, jaki wosk znajduje się w świecy, ale sposób, w jaki użytkownik się z nią obchodzi. Najczęściej dymienie spowodowane jest zbyt długim knotem. Warto co jakiś czas sprawdzić czy knot wypala się razem z woskiem, czy pozostaje w swojej pierwotnej długości. Jeśli jest zbyt długi wystarczy przyciąć go do długości ok. 0,5-1 cm.
Druga sprawa to warunki w których palimy świecę - upewnij się, że nie stoi ona w przeciągu. Jeśli postawiliśmy ją w miejscu narażonym na przeciąg warto ją zgasić, zaczekać aż wystygnie, oczyścić knot, postawić w miejscu wolnym od podmuchów wiatru i zapalić ponownie.
Zaleca się jednorazowo palić świecę minimum przez 3-4 godziny. Dzięki temu knot nie stanie się zbyt długi i nie zacznie dymić, a wosk równomiernie będzie się wytapiał nie tworząc tuneli.